BLEJ ONLINE

Frederik Ndoci

Posted by kushi | 8:56 AM | 4 comments »

Photo te Frederik Ndoci (Eurovision 2007 - Shqiperia)
Frederik Ndoci Photo Foto Eurovision Albania

4 comments

 1. U.D.D. // October 15, 2008 at 4:32 PM  

  .
  .
  Fredi Fredi
  Frederik e di qe je ni njeri me zemer te dhimbshme dhe i drejte me kete me pelqen por me pelqen se je edhe Shkodran
  por nuk me pelqene qe kendone
  se nuk kendon mire
  por kendon sikur me qene ne operate e Austris-HA HAA HAAA HAAAA
  e HU HUU HUUU HUUUU kshtu diqka me ze
  ti plase tupanate e veshve me muzik Austriake
  Fredi une e dy shoke te mite nje Lezh'njan
  e nje Rahovec'as jemi ra poshte ne Shqiperi Tirane nga Holanda me studioue ne 2004akademine e arteve
  por i kemi bere dy mute vite koti atje
  ne kishe kemi ardhe ne Shqiperi te studiojme me mennqur e Shqip
  por qato dy vite na kemi mesue veqe Opera Austriake
  Balete Anglze, e Tango Spanjoll
  etj kso budallaqe
  por kur e kemi pare se jemi ka mesojme gjera Homo e Kurve i kemi dhi ne te'te trete e kemi lane studimin krejte
  se vertete Akademija e Arteve ne Tirane ishte shume mbrapa
  si me mesime ashtu edhe me teknologji te shekullite zero
  ne 2006 jemi kthye ne kurse ketu ne Holand
  dhe me kurse kemi arrit diqka me menqur se poshte
  por Akademija e Arteve ne Tirane vertete kishe nevoje me u Modernizue me gjerate e se ardhmese
  dhe ti lere gjerate e se kaluarese
  kshtu edhe ti Fredi ke qene dhe je ni opera por ndrysho edhe ti ne te ardhmen modernizohu me muzik
  ose me mire kendo Folk si shume qe kendojn mire por mos kendo me kete ze te luteme o Shkodr'ani i mire.
  Tung nga U.D.D.-H.O.G.
  .
  .

 2. el cid // November 11, 2008 at 12:50 PM  

  O ti U. D. D.

  Me vjen keq se thua qe e njihke mire muziken. Por ti thuash operas HA HAA HAAA HAAAA
  e HU HUU HUUU HUUUU dhe aq me teper muzikes austriake qe dihet se ka nje tradite aq te vjeter ta ul komplet vleren si student artesh(ne Vjene e ne Austri kane jetuar trecereku i kompozitoreve te medhenj).
  Kurse Riku e di ca me mire se ty artin e muzikes edhe pse nuk e ka bere shkollen ne Hollande si puna jote(Megjithese ajo Akademia jone e Arteve nuk paska qene dhe fort e keqe, te paska mesuar plot nga ato gjerat qe ti i quan budallalleqe.Here e pare ne jete qe degjoj qe nje student muzike ti quaje operan austriake, baletin e tangon keshtu, por nejse..) Muzikant dhe sidomos kengetar te nje niveli aq te larte sic eshte Riku nuk te ben vendi ku ke marre diplomen e shkolles po zotesia dhe zeri.
  Kurse sa per kenget e Rikut, kenget e vjetra jane njera me e bukur se tjetra dhe fundament per karrieren e tanishme te Rikut. Degjo pak me vemendje "Zonja Shkoder". Kenge qe i prek telat me te ndjeshem te shpirtit cdo shqiptari edhe pse eshte shkruar per Shkodren. Mos kalojme tek "Piano on a moon" qe eshte perzgjedhur nga NASA per tu cuar ne Mars para tre vjetesh.
  Me respekte

 3. Anonymous // November 17, 2008 at 3:35 AM  

  el cid el capoqino el paqino el madador

 4. Anonymous // February 15, 2009 at 1:19 PM  

  o  peder qa n  qysh ste vjn marre me dal en net
  g
  hfg
  fg
  fg
  fg
  hfg
  h
  fghfg
  fgh
  f
  h
  h
  h

  pp
  p

  p
  p
  p
  pp
  p

  p
  p
  p

  p
  p
  p
  p
  p
  ha
  hahahaahahahhaahahhhhhaaahahahahahhahahahahaahahahgggagagagaggagagaggagagaagagygaaggahhihiihihihihiihihihihihihihihihiihihihihihihihihhihiihuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhhuhuhuhuhuhuhuhuuhuhuhhuhuhup