BLEJ ONLINE

Shkurte Fejza

Posted by kushi | 8:59 PM | 16 comments »

Photos of Shkurte Fejza
Shkurte Fejza Photo Foto Video Photo 01. Shkurte Fejza
Shkurte Fejza Photo Foto Video Photo 02. Shkurte Fejza

16 comments

 1. Anonymous // September 17, 2008 at 6:45 AM  

  Shkurte Ti je Yll i muzikes Shqipe, por ishte mire Vajzen te ma japesh njeher ta lepij ne pidh se e mire esht per tu qij cajo qik po i mungon si e shoh une asaj nje kar se e lyp ajo...te pershendes

 2. Anonymous // October 17, 2008 at 1:06 AM  

  ju o mjerana qe e qmoni dhe e degjini ket katundare e cila e plaqkiti popullin shqiptare anekend botes dhe ja keni thy ne rrajt me e rregullu standardin e vet e ju? po hiqnu kesaj plake me tja fute ne gerklan mikrofonin haahahahah

 3. Anonymous // October 19, 2008 at 1:49 PM  

  Ti komentusi i fundit se pari kishte me qen mire per ty qe te shkosh ne shkoll e te mesosh me shkrue se po me vjen keq, po ti nuk po dishe mire me shkrue,e lereme me akuzue diken se nuk po na ditka qe te na kendoj mire. Po kush na qenka aje,apo ajo kengetare qe po ne dhurojkan kenge ma te mira se Shkuret Fejza,po kush ikendoj mamire se Shkurtja Kosoves, gyrbetit dhe te gjitha vujtjev qe ipat Kosova.

 4. Anonymous // December 8, 2008 at 4:08 AM  

  Ti qe po e fyen Shkurten.Ti bre hajvan shko pyete nanen tende me cilin serb te ka ba tye.

 5. Anonymous // December 8, 2008 at 4:15 AM  

  Bravo ti para foles se vetem nje gjakprisht qe ne venat e tij ka gjak te perzier me shovenista serb mundet me perdore kesi fjale.Ani per kane, o zot per Shkurten.

 6. Anonymous // January 1, 2009 at 12:25 PM  

  o shkurte a po te qine mahmute ferari hiq qa e kishe karine e madhe hahhahahha a tu ka rrudhe pidhi halla o shkurte si ste qi kurkushe veq shtine kishtine ja hajde ta shes ni kare plastikes eshte ja edhe temine bone me ta shti po po ahahhahaha

 7. Anonymous // May 7, 2009 at 12:57 PM  

  Te lumt oj Shkurte une me kenget e tuaj jom rrit, i bana plot 22 vjet dhe ende vazhdimisht dua ti degjoj kenget,cilat me gjith zemer e shpirt i degjoj, sepse Shkurte Fejzai i takon rrymës së muzikës autoriale, që në fakt ky llojiiI muzikës bazuar në përmbajtje është gjithnjë bartësiI mesazhit politik ose filozofik dhe ajo, me një repertor tanimë të madh, e ka krijuar imazhin e saj të një këngëtare të “angazhuar” dhe plotësisht të denjë që ndër shqiptarët të mbetët përgjithnjë përfaqësuese e këtij zhanri muzikor. Athere te lumt pershendetje dhe respekt, per ju zonja Shkurte - lum kosova e lum ne per ty! F.B.

 8. Anonymous // May 7, 2009 at 1:10 PM  

  Ja edhe ni gje dua tua t'them per zonja Shkurte FEJZEN. Lirshem mund te thuhet se Shkurte Fejza eshte perfaqesuese e denje e muzikes popullore, e cila kete zhaner e ka avansuar (bashke me disa kengetare e kengetare tjera secili ne menyren dhe stilin e tij).
  Bazuar ne zhvillimet e shpejta te muzikes (si « tallava » « Rhythme and blues », « R.&.B » etj, eshte droje se Shkurte Fejza me disa tjere do te mbesin besniket e fundit te perjetshme te muzikes popullore, dhe kenget qe nuk harrohen kurr sidomos per Mergimtar, jasht vendlindjes. Prap si tjua them me respekt te veqant per ju zonja shkurte, dhe kuptohet kush i thonte vet vetes qe asht shqiptar, ju lus te me jepni drejt per kengtaren tone te famshem.. ZONJA SHKURTE FEJZA!! Pershendetje F.B.

 9. Anonymous // June 17, 2009 at 11:23 AM  

  kam respekt si kengetare,por nuk mund te thuhet se esht mbretresh,sepse kur kjo kendoi ateher kenge patriotike ishte situata dhe kerkoheshin ,pastaj nuk kishte shume,dhe kjo beri fame ne at kohe si dhe shyhretja e disa nga Mushtishti,nuk them qe kendon keq,por kjo si dhe motrat mustafa e remzije osmani me at ze qe i didhet si kur me kap ethet haha,te gjitha keta kan nje ze thuajse te njejte,nje zhaner,dhe keta mund te kendojne pak popullore dhe ne folklor,por jo ne te gjitha.Dhe po ti thuash dikujt kengetar tash per tash me fle ne zemer LENDITA HAKAJ,qe do deshiroja dite e nate ta degjoja.Kurse kto nuk jan edhe aq te kqija por siq thash kan te gjitha ze te njejte thuajse,dhe ti nukmund te krahasosh ne veshje shkurten nga MUSHTISHTI!!! me nje te qytetit ju lutem,siq ishte at nate ne oxigen remzija me noren,ku mund te krahasohet remzija me noren?besa edhe katundaret kan hy ne mode,ama kot le te jeton me shekuj ne qytet katundarja mbetet katundare.

 10. Anonymous // September 8, 2009 at 6:52 AM  

  oj shkurta je shum nje konktare emir me rrespekt nga knget e tu te bukura je nj yll i muzikes popullore veq vazhdo

 11. Anonymous // September 8, 2009 at 6:55 AM  

  oj shkurta je ma e mir se shyrete beluli ajo duken e mir masi i bon ftyren aporacion edhe ajo veq me mahmut feratin modoket qe ka hi ne lidhje me ta tugn veq vazhdo ti je ma e mir

 12. idriz kulleri // September 19, 2009 at 12:20 PM  

  per her te par po shkruaj komente pasi i pash disa komente vertet ato fjal banale nuk i merito shkurtja a sa i perket shyhretes keq po i knohet a qao

 13. Bediha Emini nga MITROVICA // November 9, 2009 at 2:18 PM  

  shqiptar te nderuar!


  a e dini se ne te ardhmen kenga e mirfillet shqipe do ta ket vetem nje emer: SHKURTE FEJZA
  Krenohuni me ket fakt, nese "mendoni" se jeni shqiptar

 14. Anonymous // June 25, 2010 at 5:42 AM  

  o njerez kang popullore na ka knaq shkurtja tash 20 vjet sod i ka ardh dita me ja kthy keto te mirat qe na ka ba dhe ku ta zatetni mi hyp kar duhet me qi shkurten e ka meritu pas tan ketyne vitev qe u dermu rrugve tevropes sod i tham me ze te lart popollit shqiptar grituni dhe qine shkerdhene ket te shkerdhyne ju faliminderit popull i dashur per mir kuptimin dhe angazhimin e juaj ju faliminderit hahahahahhahahah

 15. Anonymous // February 11, 2013 at 4:35 PM  

  bile per mahmut feratin skini qka folni ai asht ylli i muzikes legjend per popullin shqiptar,por edhe shkurta e ka zanin e mir per kang patriotike

 16. Anonymous // February 11, 2013 at 4:37 PM  

  po kqyrne bre vetenpo me ka mir ishi dal ju qe po llapatni e joshkurta ma mir se ju po ma mir rri rahat se po juv han dreqi